Dziś (23 lipca) o 19.30 w klimatycznym amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach zacznie się Koncert Galowy Laureatów 43. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2016. Na scenie wystąpi 303 młodych artystów!

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej odbywał się w Kielcach w dniach 10-24 lipca 2016 roku. Jest to wydarzenie, którego głównym celem jest prowadzenie edukacji kulturalnej wśród dzieci i młodzieży, – bezpośrednich odbiorców działań festiwalu.

W drugiej kolejności zależy nam na promowaniu twórczego podejścia do kultury i sztuki wśród dzieci i młodzieży, będących widzami festiwalu. Dla wszystkich widzów festiwal może stanowić formę rozrywki – co również jest celem organizatorów, choć nie nadrzędnym.

Festiwal jest wydarzeniem niejednorodnym – z roku na rok oprócz podstawowego programu, którego
podstawą są dwutygodniowe warsztaty artystyczne, prezentacja zdobytych umiejętności oraz współzawodnictwo festiwalowe, przybywa wydarzeń towarzyszących. Opowiadają one potrzebom współczesnego odbiorcy, spełniając jednocześnie wyżej wymienione cele, stojące przed festiwalem już od ponad 40 lat. Mają także bardzo ważne zadanie integracji uczestników wydarzenia z mieszkańcami Kielc.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej wzięło udział 842 uczestników, w tym 667 uczestników z Polski oraz 175 z zagranicy (Armenia, Kanada, Stany Zjednoczone, Ukraina), którzy mieszkali w pięciu obozach zlokalizowanych na kampusie Politechniki Świętokrzyskiej oraz w Internacie Zespole Szkół Elektrycznych. ). Najdłuższa pokonana na festiwal trasa (z Chicago) ma ponad 7,5 tysiąca kilometrów! Młodzi artyści brali udział w warsztatach artystycznych, rywalizacji festiwalowej (o Złotą, Srebrną i Brązową Jodłę).

W ciągu 7 dni warsztatów uczestnicy przepracowali 119 godzin z 13 konsultantami w 8 lokalizacjach. Uczestniczyli także w przeglądach konkursowych oraz poznawali miasto Kielce i region świętokrzyski wraz z Festiwalowym Biurem Turystycznym.

Do zobaczenia na Koncercie Galowym oraz… za rok!

Facebook Twitter  Flickr  YouTube
Nasza strona