W dniach 29.03 – 1.04. 2016 Kapelani z ZHP, ZHR i FSE przeżyli swoje kapłańskie rekolekcje. W tym roku kapelani na przewodnika duchowego wybrali o. Stanisława Tasiemskiego – dominikanina.

W trakcie rekolekcji kapelani, prócz wspólnej Eucharystii, modlitwy brewiarzowej i konferencji duchowych zwiedzili kilka ważnych miejsc. Tegoroczny pobyt w Centrum Ekumenicznym św. Brygidy w Gdańsku Oliwie, Europejskim Centrum Solidarności, Katedrze w Oliwie były darem, który ubogacił duchowo i kulturalnie wszystkich uczestników.

Dopełnieniem tej duchowej uczty były spotkania z zaproszonymi gośćmi. Pierwszego wieczoru miało miejsce spotkanie kapelanów ZHP z Naczelnikiem ZHP hm. Małgorzatą Sinicą, które rozpoczęło się wspólną modlitwą w kościele OO. Cystersów w intencji wszystkich spraw ZHP. Podczas spotkania druhna Naczelnik ZHP przedstawiła kondycję związku i perspektywy dalszej służby Bogu, Polsce i Bliźnim. Podziękowała uczestnikom za dotychczasowe działania i zaprosiła do dalszej współpracy we wspieraniu wychowania w ZHP.  Niezwykle serdecznie przebiegło czwartkowe spotkanie z nami Biskupa Polowego, Delegata KEP ds. Harcerzy bpa Józefa Guzdka i Kanclerza Kurii Polowej ks. Jana Dohnalika.

W czasie tegorocznych rekolekcji kapelani wzięli udział w szkoleniu ERASMUS +, które przeprowadziło Stowarzyszenie Morena. Przed kapelanami wiele zadań programowych: Chrzest 966 – 1050 rocznica chrztu Polski; Pielgrzymka na Jasną Górę; Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i kolejna edycja Betlejemskiego Światła Pokoju.