Związek Harcerstwa Polskiego został poproszony o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży. Biała Służba w Krakowie potrwa od 25.07-02.08, a nowa odpłatność od członków ZHP wyniesie 50 zł.

Do 31 maja przyjmowane będą zgłoszenia wędrowników i instruktorów 16+, w szczególności ratowników KPP. Harcerze są jedną z grup, która będzie odpowiadać za bezpieczeństwo i pomoc medyczną podczas lipcowego spotkania z papieżem Franciszkiem.

Zadań przy przygotowaniu tak wielkiego wydarzenia jest wiele. Harcerze pomocni będą przy wszystkich aspektach organizacyjnych, począwszy od informowania pielgrzymów o wydarzeniach, kończąc na profesjonalnej obstawie medycznej.

Udział w Białej Służbie to doświadczenie wielopłaszczyznowe – daje rozwój duchowy, społeczny a także osobisty. Służba to filar harcerskiego wychowania, dlatego już dziś zachęcamy wszystkich wędrowników i instruktorów do włączenia się w szeregi Białej Służby! Przygotowania ZHP do Światowych Dni Młodzieży można śledzić na stronie www.sdm.zhp.pl i wydarzeniu na FB ZHPpl.