Jesienna aura sprzyja harcerskim wypadom! Niezawodny ekwipunek harcerski to podstawa. W tych wszystkich aspektach z pomocą przychodzi Grupa ZHP.

Centralna Składnica Harcerska „4 Żywioły”
Masz troje, czworo, a może więcej harcerskich pociech w domu? Posiadając Kartę Dużej Rodziny w naszej składnicy będziesz mógł umundurować swoje dzieciaki od stóp do głów o 10% taniej! Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z ofert: instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy sklepów na terenie całego kraju. Mogą korzystać z propozycji sprzedażowych w ponad 8 tys. miejsc zgłoszonych przez ponad 900 firm i instytucji z całej Polski. Posiadanie bonu ułatwia więc dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Schronisko Harcerskie Głodówka
Na południowym stoku Cyrhli, skąd rozciąga się przepiękny widok na panoramę Tatr, znajduje się schronisko górskie Głodówka. Baza zapewnia idealny punkt wyjścia na polskie i słowackie Tatry Wysokie, a także otwarty personel, klimatyczną atmosferę i domową kuchnię. Lokalizacja 3 km od Bukowiny Tatrzańskiej zapewnia bliskość atrakcji, które będą wspaniałym uzupełnieniem wyjazdu dla dzieci. To nie koniec możliwości jakie oferuje Schronisko Harcerskie Głodówka. Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do odwiedzenia strony naszej bazy.

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Perkoz
Nad jeziorem Pluszne, na pograniczu Warmii i Mazur mieści się Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Perkoz. Prawie 50 lat doświadczenia w turystyce gwarantuje, że każdy pobyt na półwyspie otoczonym lasem będzie niezapomnianym przeżyciem. „Perkoz” proponuje liczne formy rekreacji i wypoczynku – od pobytów rodzinnych, poprzez harcerskie formy wypoczynkowe, na konferencjach i szkoleniach kończąc. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego, wypożyczalnia rowerów turystycznych czy boisko do siatkówki. Aby zapoznać się z pełną ofertą ośrodka zapraszamy do zapoznania się z jego stroną internetową.

Centrum Wychowania Morskiego ZHP

CWM ZHP zaprasza wszystkich do udziału w rejsie „100 godzin na żaglowcu”, który odbędzie się w terminie 17-23.10.2016 roku. Rejs odbędzie się na flagowym żaglowcu ZHP – Zawiszy Czarnym. Zawisza Czarny to flagowy żaglowiec Związku Harcerstwa Polskiego i jednocześnie największy żaglowiec skautowy na świecie. Zawisza Czarny to statek z duszą, który przez ponad 50 lat swojej służby na morzach i oceanach dorobił się grupy wiernych sympatyków. Dzieje się tak dlatego, że każdy kto choć na krótko przebywał na jego pokładzie chłonie doskonałą atmosferę Zawiszy. Więcej o rejsie można dowiedzieć się ze strony internetowej cwm.zhp.pl