Od 27 listopada do 5 grudnia troje instruktorów ze Związku Harcerstwa Polskiego prowadzi warsztaty PR LAB dla tanzańskich skautów. Podczas warsztatów przeszkolą 20 pracowników i wolontariuszy z Tanzania Scouts Association oraz tamtejszych przedstawicieli Ministerstwa Edukacji zajmujących się promocją i komunikacją.

W Dar es Salaam w Tanzanii phm. Wiktoria Drozd z Hufca ZHP Lublin, pwd. Marek Misiurewicz z Hufca ZHP Warszawa-Mokotów i Jan Simson z Hufca ZHP Wrocław prowadzą warsztaty w oparciu o wypracowane w ZHP warsztaty Public Relations – PR LAB. Warsztaty są częścią trwających działań w ramach partnerstwa obu organizacji. Podczas warsztatów uczestnicy rozmawiają o efektywnym i skutecznym komunikowania się z otoczeniem organizacji, wspierając jednocześnie jej cele. Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności w dziedzinach takich jak: budowanie marki organizacji, promocja wydarzeń, media społecznościowe, komunikacja strategiczna, projektowanie graficzne, fotografia, wideo i tworzenie serwisów www.

PR Lab to świetna okazja dla TSA do pracy nad własną marką. Uczestnicy szkolenia stworzą zespół komunikacji, który zaplanuje i wdroży strategię komunikacji w Tanzania Scouts Association. Warsztaty również przysłużą się do wzmocnienia promocji i informacji na temat międzynarodowych obchodów święta skautów regionu afrykańskiego WOSM, Africa Scout Day 2017, obchodzonego w marcu 2017 roku w Arushy, w północnym regionie Tanzanii.