Ponad 30 tysięcy młodych z 34 krajów (79 narodowości) przybyło do Łodzi na Dni Diecezji oraz Festiwal Paradise in the City, będącymi przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ich pobyt rozpoczęło Święto Narodów, podczas którego odbył się pokaz mody wszystkich krajów uczestników, nawiązujący do włókienniczej i modowej tradycji Łodzi.

Dni Diecezji oraz Paradise in the City przyciągnęły młode pokolenia zakochane w Jezusie, gotowe, by powstać i przemienić współczesny świat. Na festiwal przybyli również skauci z Francji, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Węgier.

Wśród pielgrzymów harcerscy wolontariusze pełniący Białą Służbę. Podczas Dni Diecezji harcerze posługują w swoich parafiach, gdzie przyjmują pielgrzymów i prowadzą program. Harcerska służba na festiwalu Paradise in the City zajmuje się dystrybucją posiłków oraz zabezpieczeniem punktów imprezy. Nasi harcerze korzystają również z bogatego programu, w którym nie zabrakło fun run, workshops`ów, City Theatre, fit & fun oraz spotkań z takimi osobistościami jak Jan Mela, bp Grzegorz Ryś, Francois-Daniel Migeon, Ben & Joson czy Michał Winiarski.