O 18:00 pierwsi harcerze pojawili się w Zakopanem, aby w najbliższą niedzielę odebrać Betlejemskie Światło Pokoju. W Betlejemskim Zlocie weźmie udział prawie 2000 osób!

Już dzisiaj o 20:00 harcerze z całej Polski wezmą udział w „Nabożeństwie Światła”, które odbędzie się w Sanktuarium na Krzeptówkach.

W grudniowe dni skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń Związku Harcerstwa Polskiego. Światło, niesione rękoma skautów, przybędzie do Wiednia, a stamtąd na Słowację. Następnego dnia, po słowackiej stronie Tatr, harcerze z ZHP odbiorą je od skautów słowackich.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce – w tym roku kolej na Słowaków.