Już po raz dziewiętnasty harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Polskiego włączyli się w organizację spotkania młodzieży Lednica 2000, pełniąc w dniach 3-5.06.2016r. Harcerską Służbę Lednicką. W tym roku pojawiła się imponująca liczba osób, bo około 500.

Harcerze swoją służbą wspierali spotkanie jako ratownicy, pomoc przy procesjach, zadaniach porządkowych czy służba liturgiczno-reprezentacyjna. Nie można też zapomnieć o służbie wewnętrznej oraz całym sztabie koordynującym pracę wolontariuszy.

Jednak Lednica to nie tylko służba. To również możliwość pokazania, że chrześcijanin nie jest sobą, jeśli nie potrafi cieszyć się swoją wiarą i chwalić Boga śpiewem lub tańcem.

W piątek odbyła się harcerska Msza Św. pod przewodnictwem Naczelnego Kapelana ZHP – ks. hm. Wojciecha Jurkowskiego. Zgodnie z tradycją, była celebrowana tuż nad brzegiem Jeziora Lednickiego. Następnie odbyło się wspólne ognisko, podczas którego komendantka powitała przybyłych z całej Polski harcerzy i życzyła im wytrwałości w wypełnianiu obowiązków.

Ognisko jak zawsze rozpalili wspólnie instruktorzy, którzy pierwszy raz podjęli się tej największej regularnej służby ZHP.