Od środy w Pucku trwa Eurosea 13 – zlot europejskich skautów pracujących ze specjalnością wodną.

W konferencji biorą udział instruktorzy pracujący ze specjalnością wodną, zainteresowani budowaniem programu wykorzystującego doświadczenia i praktyki skautów z innych krajów. Pośród uczestników są reprezentanci 16 krajów: Belgii, Danii, Grecji, Włoch, Portugalii, Szkocji, Czech, Irlandii, Słowacji, Hiszpanii, Finlandii, Litwy, Australii, Holandii, Austrii i oczywiście Polski.

Eurosea 13 to przede wszystkim miejsce, gdzie można skoordynować działania europejskich środowisk wodniackich. Celem konferencji jest promocja specjalności wodnej, wymiana dobrych praktyk w pracy ze specjalnością, integracja środowisk europejskich oraz wybór organizatorów następnego zlotu Eurosea. Podczas Eurosea ustalany jest także skład grupy Odysseus, która kieruje pracą wodniaków w całej Europie. Konferencja jest organizowana co dwa lata.

W czwartek uczestnicy wezmą udział w grze miejskiej po Pucku, warsztatach oraz International Evening. Piątkowe popołudnie to czas na prezentację krajów kandydujących do organizacji kolejnych Eurosea. W sobotę skauci będą mieli szansę udać się w rejs na Hel s/y Zawiszą Czarnym, flagowym żaglowcem Związku Harcerstwa Polskiego.