Instruktorzy i harcerze z Hufca Rzeszów, Hufca Łańcut oraz Hufca Ziemi Sanockiej, włączyli się aktywnie w Dni diecezji Rzeszowskiej w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Podczas weekendu 33 harcerzy i instruktorów z Chorągwi Podkarpackiej wspiera obchody Światowych Dni Młodzieży w diecezji rzeszowskiej na polu służby medycznej oraz porządkowej. Do zadań harcerzy należy m.in.:
– (służba porządkowa) zabezpieczenie przemarszu grupy zagranicznej podczas pierwszego dnia z Kościoła Dominikanów na Rynek w Rzeszowie,
– służba porządkowa – zabezpieczenie parkingu przy Hali Podpromie dla autobusów pielgrzymów w sobotę,
– służba porządkowa podczas czuwania i mszy św. na Hali Podpromie w sobotę,
– służba porządkowa – zabezpieczenie wyjść ewakuacyjnych podczas uroczystości w Parku Papieskim w poniedziałek,
– służba porządkowa – zabezpieczenie terenu – warta nocna – w Parku Papieskim z niedzieli na poniedziałek,
– zabezpieczenie medyczne wraz z Maltańczykami włączone pod dowództwo Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie podczas wszystkich uroczystości.