W czwartek wczesnym popołudniem w harcerskim miasteczku w Więcławicach pojawił się biskup polowy Wojska Polskiego i duszpasterz harcerzy – Józef Guzdek.

Delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw harcerstwa odbył krótki spacer po terenie zlotu, po drodze oglądając całą przygotowaną infrastrukturę obozu. Był pod wrażeniem zarówno sposobu zorganizowania, jak i działań harcerzy pełniących służbę. Biskup rozmawiał z uczestnikami zlotu obecnymi na terenie miasteczka, po którym oprowadzali go przedstawiciele władz naczelnych ZHP i sztabu zlotu na ŚDM.

Dzień wcześniej ksiądz biskup wygłosił specjalną katechezę dla wszystkich harcerzy obecnych na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. – Nie ma lepszego wychowania niż wychowanie młodych przez młodych. Czujcie się posłanymi, żeby ten świat zmieniać. Nie lękajcie się, można