Harcerze są jedną z grup, która będzie odpowiadać za bezpieczeństwo i pomoc medyczną podczas lipcowego spotkania z papieżem Franciszkiem.

Wojewoda małopolski Józef Pilch podpisał umowę o zabezpieczenie medyczne Światowych Dni Młodzieży przez ZHP i ZHR – Wasze wsparcie jest bezcenne. Takie porozumienia zawsze podpisuję z radością – powiedział Józef Pilch.

Dzięki wspólnym staraniom Głównej Kwatery ZHP i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej możliwe było zawarcie umowy, która zdejmie z harcerzy uczestniczących w Białej Służbie m.in. koszty zakwaterowania i wyżywienia w Krakowie w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Dzięki temu działania harcerzy pełniących Białą Służbę zgodne będą z wymaganiami Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

W najbliższych dniach rozpocznie się nowa tura rekrutacji do Białej Służby, która przebiegać będzie na ulepszonych zasadach.

Wszystkie informacje odnośnie przygotowań do Białej Służby na Światowych Dniach Młodzieży publikowane będą w serwisie sdm.zhp.pl i na zhp.pl oraz przekazywane Komunikatami GK ZHP do harcerskich komend.

Szczególnej uwadze polecamy te komunikaty wędrownikom i instruktorom, którzy ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wędrownikom i instruktorom, którzy podejmą się służby pomocniczej w patrolach ratowniczych.