W dniach 19-21 sierpnia w Lublinie odbywa się XXV Ogólnopolski Złaz Seniorów ZHP. Wśród 400 osobowego złazu, można spotkać seniorów z zagranicy, którzy na jubileuszowe obchody złazu przyjechali m.in. z Anglii, Niemiec, Czech i Stanów Zjednoczonych.

Uroczyste otwarcie XXV Złazu Seniorów ZHP odbyło się w piątek na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Harcerze seniorzy podczas pobytu w Lublinie obejrzą najważniejsze zabytki miasta, zwiedzą Zamość, Roztocze i Kozłówkę. Oprócz poznawania historii Lubelszczyzny, seniorzy ZHP będą mieć czas na wymianę wspomnień i przekazanie ich młodszym pokoleniom.

Musimy pielęgnować nasze harcerskie kontakty. Pamiętamy też o tych, którzy już od nas odeszli. Chodzimy na ich groby i zostawiamy karteczki z logiem naszego kręgu i napisem „pamiętamy” – mówi hm. Jadwiga Kowalska z Kręgu Instruktorów i Seniorów „SZANIEC” w Lublinie, który był głównym organizatorem złazu.