W dniach 4-14 sierpnia we Wrocławiu odbyło się największe skautowe wydarzenie tego roku. W ramach Central European Jamboree 2016 Polskę odwiedzili skauci z dwudziestu dziewięciu krajów z całego świata.

Myślą przewodnią CEJ 2016 było „The Art of Scouting”. Podczas zlotu skauci wspólnie odkrywali różne znaczenia tego hasła. Usiłowali znaleźć receptę na to, jak zostawić świat trochę lepszym niż go zastali. Razem starali się zostać artystami świata.

Zlot Skautów Europy Środkowej to było wyjątkowe wydarzenie. Przez dziesięć dni uczestnicy zlotu spotykali skautów z różnych krajów, by razem poprzez wymianę doświadczeń zyskać szansę na poszerzenie swoich horyzontów. Każdego dnia uczestnicy brali udział w innej części programu – warsztatach artystycznych, grze miejskiej, służbie na rzecz społeczności lokalnej czy wycieczkach po Dolnym Śląsku. Dodatkową atrakcją były wydarzenia artystyczne na scenie głównej zlotu – koncerty, imprezy, przedstawienia.

Zlot Skautów Europy Środkowej (Central European Jamboree) to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane co dwa lata. Uczestnikami zlotu są przede wszystkim skauci z krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. To międzykulturowe spotkanie, które gromadzi młodzież z krajów europejskich, i nie tylko, daje im możliwość poznania swoich kultur i wzmocnienia współpracy między organizacjami skautowymi Grupy Wyszehradzkiej. W 2018 roku Central European Jamboree odbędzie się na Węgrzech.

Materiały multimedialne o CEJ 2016.