Oficjalnie rozpoczęła się wielka skautowa przygoda na Central European Jamboree. Skauci z 29 krajów przez dziesięć dni będą starali się zmienić świat na lepszy niż go zastali.

O godzinie 19:00 rozpoczęła się parada, która poprowadziła uczestników na wielką ceremonię otwarcia! Korowód skautowy pod dowództwem Hanys Band z Wrocławia okrążył teren całego zlotu.

Podczas ceremonii skautów przywitał Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, minister Wojciech Kolarski, podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Skautów odwiedzili również Teresa Hernik, wiceprezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, poseł Jacek Kurzępa, , Inga Rusin-Siwiak, członkini Europejskiego Komitetu WAGGGS, przedstawiciele władz wojskowych oraz przedstawiciele władz samorządowych i władze zaprzyjaźnionych organizacji skautowych.

Uczestnicy mieli szansę po raz pierwszy usłyszeć  oraz zatańczyć do oficjalnej piosenki CEJ „Art of Scouting”. Ponadto na wszystkich czekała niespodzianka – fireshow przygotowane przez AzisLight.

Central European Jamboree to cykliczna impreza organizowana przez skautów z krajów Grupy Wyszehradzkiej – jest kontynuacją zlotu skautów słowiańskich, który został zorganizowany w Pradze w roku 1932. W dniach 4-14 sierpnia 2016 roku zlot ten odbywa się we Wrocławiu.