Zapraszamy dziewczęta – harcerki, wędrowniczki, młode instruktorki w wieku 13-19 lat, które są uczennicami szkół średnich, porozumiewają się po angielsku i interesują się naukami ścisłymi do udziału w programie Nowojorskiej Akademii Nauk „1000 Girls, 1000 Futures”. Udział członkiń Związku Harcerstwa Polskiego w programie jest możliwy dzięki współpracy ZHP z Girl Scouts of the USA.

Zgłoszenia należy przesyłać online do poniedziałku 31 października (23:59).

Celem programu 1000 Girls, 1000 Futures jest zmierzenie się z jednym z największych wyzwań współczesnego świata, jakim jest utrzymanie kobiet w obszarze STEM.

Czym jest STEM? Science, Technology, Engineering, Mathematics. Nauka, technologia, inżynieria
i matematyka. Jeśli interesujesz się tymi dziedzinami, lubisz matematykę, chemię, fizykę lub informatykę i zastanawiasz się, w jaki sposób wykorzystać swoje zainteresowania w przyszłości, albo już wiesz, że karierę zawodową chciałabyś związać na przykład z badaniami naukowymi, branżą technologiczną, przemysłem, chcesz się rozwijać i potrzebujesz wskazówek, to ten program jest właśnie dla Ciebie.

Nowojorska Akademia Nauk uruchomiła program w październiku 2015. Rok 2016 jest pilotażowy. Trwa nabór do kolejnej edycji – na rok 2017.

Cele programu:

• zapewnienie dziewczętom zainteresowanym STEM opieki indywidualnych mentorek,
  • pomoc podopiecznym programu w rozwinięciu umiejętności, które pozwolą im stać się liderkami STEM na miarę 21 wieku.

Uczestniczkami programu 1000 Girls, 1000 Futures mogą zostać dziewczęta, które:

• interesują się dziedzinami STEM (Science, Technology, Engineering, Math),
  • swobodnie porozumiewają się po angielsku,
  • są uczennicami szkół średnich w wieku 13-19 lat,
  • mają dostęp do Internetu,
  • chcą mieć mentorkę STEM.

Co zyskają uczestniczki programu 1000 Girls, 1000 Futures:

• otrzymają spersonalizowaną pomoc mentorek, które pomogą im nakreślić indywidualne cele i poprowadzą je przez cały program,
  • rozwiną zdolności przywódcze, umiejętność komunikacji i krytycznego myślenia,
  • uzyskają dostęp do globalnej sieci podobnych rówieśniczek i ich opiekunek.

Poza indywidualną opieką mentora program oferuje różne zajęcia uzupełniające, których celem będzie wspieranie waszego rozwoju.

Dziewczyny, które jeszcze nie są pewne, czy marzą o dalszej karierze naukowej też kwalifikują się do programu. Dzięki uczestnictwie w programie będą mogły lepiej rozeznać się w swoich zdolnościach i podjąć dalsze decyzje.

Zgłoszenia do 31 października (prosimy pominąć inne daty zakończenia zgłoszeń, pokazujące się
w materiałach).

Co się będzie działo w programie? Osoby, które dostaną się do programu mają za zadanie:

• Uzupełnić profil Wisdom Share (w ciągu 30 dni od przyjęcia do programu).
  • Zapoznać się z quizami i innymi zadaniami kształceniowymi i zrealizować je (w ciągu 30 dni od przyjęcia do programu).
  • Przez cały czas trwania programu zachować aktywność – komunikować się i realizować zadania co najmniej 2 razy w miesiącu.
  • Zrealizować minimum 75% lekcji i ćwiczeń w każdym module.

Ukończenie programu jest potwierdzane certyfikatem.

Informacje o programie znajdują się na stronie http://www.1000girls1000futures.org/. Naprawdę warto ją natychmiast odwiedzić. Ale uwaga, przez tę stronę nie zalogujecie się do najbliższej edycji programu. Można to zrobić przez inną stronę, do której link otrzymacie z Wydziału Zagranicznego GK ZHP.

Więcej informacji w załącznikach.

1000-girls_info-o-programie

mentee-recruitment-faq-2016