W niedzielę zakończył się trzydniowy zlot z okazji 100-lecia istnienia Hufca ZHP Koźmin Wielkopolski. Prawie 130 zlotowiczów przez 3 dni poznawało historię i genezę powstania koźmińskiego harcerstwa.

Podczas piątkowego ogniska komendant hufca phm. Artur Minta przekazywał harcerzom wiedzę na temat ważnej roli harcerstwa w dziejach Koźmina Wielkopolskiego oraz powiatu krotoszyńskiego. W sobotni poranek w koźmińskim zamku odbyły się bloki programowe, na których zlotowicze uczyli się malować na szkle, tworzyć ozdoby w stylu decoupage, lepić pierogi, przeszli kurs pierwszej pomocy oraz kurs strażacki, poznali tajniki karate i RPG. Późnym popołudniem na koźmińskich ulicach odbył się historyczny quest, a wieczorem do Koźmina zawitał zespól [HARCERZE]n.

Podczas dwugodzinnego, energetycznego występu na koźmińskim dziecińcu odbywały się przeróżne tańce, zabawy oraz śpiewy uczestników. Niezapomniany wieczór uświetnił występ teatru ognia, który przy rytmach muzyki porwał wszystkich zlotowiczów do bezpiecznej i widowiskowej nocnej zabawy ogniem. W niedzielę odbyły się główne obchody rozpoczęte polową Mszą Święta odprawiona przez ks. hm. Marka Jasianka.

Podczas części oficjalnej przy udziale Skarbnika Związku Harcerstwa Polskiego hm. Pawła Chmielewskiego oraz Komendanta Chorągwi Wielkopolskiej hm. Tomasza Kujaczyńskiego Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciejowi Bratborskiemu została wręczona laska skautowa. W ramach podziękowań dla koźmińskiej społeczności harcerskiej Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie nadania odznaki „Zasłużony dla Ziemi Koźmińskiej” dla koźmińskiego hufca.