Zaczęła się przygoda! IV Zlot Kadry – czyli największa, cykliczna akcja szkoleniowa Związku Harcerstwa Polskiego.

Zlot zorganizowało aż 130 osób! Komenda zlotu, komendy szlaków, służby zlotowe – to dzięki nim przez 5 dni uczestnicy wezmą udział w największej, namacalnej platformie wymiany doświadczeń. W ciągu kilku dni kilkadziesiąt członków służby zlotowej wybudowało na terenie bazy funkcjonalne miasteczko zlotowe.

Od wczesnego popołudnia w biurze zlotu rejestrowali się uczestnicy dziewięciu szlaków. Ponad 500 instruktorów z całej Polski przybyło do bazy Chorągwi Mazowieckiej w Gorzewie, by rozwinąć swoje umiejętności, a przede wszystkim, by przeżyć harcerską przygodę w mazowieckich lasach.

Wielkie wydarzenia wymagają wielkich emocji, dlatego otwarcie zlotu było niezwykłym przeżyciem. Ceremonia wprowadziła uczestników w tematykę wędrówki, będącej motywem przewodnim czwartej edycji zlotu. Tancerze swoim pokazem zainspirowali uczestników do nawiązywania dialogu z drugim człowiekiem. Program artystyczny wykonali harcerze pod kierownictwem Joanny Czajkowskiej, dyrektor Sopockiego Teatru Tańca. Po występie artystów, komendantka zlotu, hm. Emilia Kulczyk-Prus oficjalnie otworzyła zlot.

Chciałabym, żebyście razem ze mną na chwilę wspomnieli druhnę  Maryle Hrabowską, która zawsze powtarzała, że rolą instruktora jest nie tylko podążać własnym szlakiem, ale także wytyczać taki szlak, którym będą chcieli podążać inni. I dopiero wtedy nasza instruktorska służba zostanie spełniona –  powiedziała podczas otwarcia Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica.

Pierwszy dzień zlotu zwieńczył koncert zespołu Harcerzen

Bądź na bieżąco!

Zlot kadry nie odbyłby się bez pomocy naszego mecenasa- firmy PZU!

Nowe_logo_PZU