Zachęcamy drużyny, patrole, reprezentacje szczepów, hufców, wędrowników, instruktorów do udziału w zlotach skautowych i innych imprezach zagranicznych.

Poniżej znajduje się wykaz zlotów z oficjalnego spisu imprez skautowych WOSM oraz tych, na które zaproszenia dotarły bezpośrednio do Wydziału Zagranicznego GK ZHP. Nie jest to lista kompletna. Można ją uzupełnić we własnym zakresie, szukając informacji w Internecie, np. na stronach organizacji skautowych należących do WOSM i/lub WAGGGS.

Jeśli to możliwe (jeśli pozwala na to procedura zgłoszeń przewidziana przez organizatorów danego zlotu oraz zasady ustalone w danej chorągwi), kontaktujcie się z organizatorami zlotów bezpośrednio. W niektórych przypadkach prosimy równocześnie o kontakt z Wydziałem Zagranicznym GK – jest to zaznaczone. Kopia korespondencji do pełnomocnika KCh ds. zagranicznych i/lub Wydziału Zagranicznego GK na etapie pierwszych uzgodnień może pomóc w szybkim zweryfikowaniu nadawcy i tym samym przyspieszyć kontakt z gospodarzami zlotu. Na etapie zatwierdzenia obozu zagranicznego w komendzie chorągwi pozytywna opinia pełnomocnika KCh ds. zagranicznych jest w zasadzie niezbędna.

Przez KOSZT w poniższym zestawieniu należy rozumieć wysokość opłaty za udział w zlocie. Aby zorganizować obóz zagraniczny, należy oczywiście uwzględnić w budżecie koszty transportu, ubezpieczenia, dodatkowego zwiedzania, kieszonkowego – zależnie od planów i możliwości drużyny. Należy też dokładnie sprawdzić, co organizatorzy oferują w ramach wpisowego.

W razie pytań proszę o kontakt. Pisząc maila proszę także podać numer telefonu kontaktowego.

hm. Ewa Lachiewicz-Walińska
Wydział Zagraniczny GK