Dzisiejszemu dniu towarzyszy okazywanie solidarności z rodzinami ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 129 osób a co najmniej 352 zostało rannych.

Komendantka działającej w Paryżu w ramach Scouts et Guides de France drużyny ZHP, Pierwszej SPP Collegium Nobilium, phm. Ewa Winiarowska-Scibilia, w imieniu polskich harcerzy przed teatrem Le Bataclan, gdzie 13 listopada doszło do zamachu terrorystycznego, zapaliła znicz i pozostawiła przesłanie do „Braci Skautów i Sióstr Skautek w Paryżu i Wszystkich Paryżan”:

„W tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się ze wszystkimi w modlitwie za pokój. Jesteśmy przeświadczeni i pewni, że właśnie wychowanie w skautingu, zgodnie z jego metodami i wartościami, którymi m.in. jest wiara, służba innym, poszanowanie życia i podjętych zobowiązań, może zapewnić pokój między narodami. Im więcej skautów wśród nas, tym więcej nadziei na zbudowanie społeczeństwa, gdzie pokój jest wartością bezwarunkową.”

Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica, która dzisiaj we Włoszech uczestniczy w uroczystościach państwowych na Polskim Cmentarzu Wojennym w Casamassima do zamachów odniosła się w wiadomości przesłanej za pomocą Twittera:

Wyrazy współczucia zostały przesłane przez Druhnę Naczelnik ZHP do Scouts et Guides de France, francuskiej organizacji skautowej należącej do WOSM i WAGGGS.

Na miejscu, w Paryżu, przebywa dwójka instruktorów Wydziału Inspiracji i Poradnictwa Głównej Kwatery ZHP, która bierze udział w międzynarodowym seminarium Scouts of the World Award organizowanym przez WOSM. Uczestnicy tego wydarzenia dzisiaj wieczorem oddali hołd ofiarom zamachów.