Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego hm. Małgorzata Sinica wspólnie z harcerzami z Chorągwi Mazowieckiej i Stołecznej 17 września br. wzięła udział w uroczystym otwarciu Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej.

Muzeum Katyńskie w Cytadeli Warszawskiej ma ukazywać i dokumentować wszystkie aspekty Zbrodni Katyńskiej oraz godnie upamiętniać 22 tys. jej ofiar. Koncepcja programowo-przestrzenna Muzeum została wybrana w wyniku międzynarodowego konkursu rozstrzygniętego w 2010 r. Muzeum Katyńskie to inwestycja Ministerstwa Obrony Narodowej warta 87,5 mln zł. Na wszystkich etapach jej realizacji MON, Muzeum Katyńskie i przedstawiciele Muzeum Wojska Polskiego współpracowali z Radą Ochrony Pamięci, Walk i Męczeństwa oraz z Federacją Rodzin Katyńskich grupującą działające w kraju i zagranicą Stowarzyszenia „Rodziny Katyńskie”.