Już niedługo, bo 16-18 października Płock stanie się miejscem zmagań patroli z całej Polski w XVII Ogólnopolskich Zawodach ZHP w ratownictwie. Są to jedyne w swoim rodzaju mistrzostwa w udzielaniu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanym ratownictwie. Organizowane rokrocznie przez Harcerską Szkołę Ratownictwa ZHP, skupiają w jednym miejscu blisko 200 wolontariuszy Związku Harcerstwa Polskiego, Ochotniczych Straży Pożarnych, PCK i innych organizacji, które społecznie zajmują się tematyką ratownictwa na terenie RP.

Celem Zawodów jest propagowanie idei niesienia pierwszej pomocy oraz nauki ratownictwa wśród osób niezwiązanych zawodowo z medycyną. Zawody co roku integrują środowisko ratownicze organizacji pozarządowych oraz od zawsze przyczyniają się do wzrostu poziomu wiedzy i umiejętności wśród wolontariuszy biorących udział w tej imprezie.

Jeśli chcesz wziąć udział w zmaganiach i zdobyć nowe umiejętności zapraszamy na stronę zawodów zawody.hsr.zhp.pl oraz funpage na portalu Facebook www.facebook.com/ratowniczezawody

Zbierz 4-osobowy skład i zgłoś się do 25 września: rejestracja.zhp.pl