W dniach 25-27 września br. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP Perkoz odbyło się spotkanie Wydziału Organizacyjnego GK ZHP.

W malowniczych okolicznościach przyrody spotkały się trzy zespoły. Zespół ds. opcji zero, wsparcia technicznego oraz technologii informatycznych. Dokonały one podsumowania pracy i projektów realizowanych w latach 2014-2015 oraz przygotowały wstępny plan pracy na rok 2016. Ponadto zespoły w trakcie spotkania pracowały nad najważniejszymi punktami w swojej śródrocznej pracy.

Zespół ds. opcji zero pracował nad:

– analizą uwag przekazanych po akcji letniej do Instrukcji HALiZ,

– przygotowaniem wstępnego projektu instrukcji regulującej działanie hufca, związku drużyn oraz szczepu,

– aktualizacją wykazu aktów prawnych ZHP.

Zespół wsparcia technicznego pracował nad:

– aktualizacją systemu ticketowego helpdesku,

– rozpoczęto pracę nad schematem elektronicznego obiegu dokumentów pomiędzy GK ZHP a chorągwiami,

– analizą planu migracji kont chorągwi ZHP do Office365.

Zespół technologii informatycznych nad:

– dalszym rozwojem systemu rejestracji na imprezy ZHP (rejestracja.zhp.pl),

– rozbudowaniem panelu administracyjnego systemu rejestracji,

– dodaniem do systemu nowych funkcjonalności: zapisy na warsztaty, powiadomienia mailowe o przyjęciu zgłoszenia itp.