Załoga „Zawiszy Czarnego” pod dowództwem kpt. Wilhelma Okarmusa powróciła do macierzystego portu żaglowca w Gdyni. Podczas rejsu harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju skautom z Danii oraz Szwecji.

To była piąta już wyprawa „Zawiszy Czarnego” z Betlejemskim Światłem Pokoju. Rokrocznie młodzi harcerze zmagają się z zimowym Bałtykiem, by przekazać płomień z Betlejem swoim przyjaciołom w Danii i w Szwecji. Nie zawsze się udaje, w 2011 roku żaglowiec musiał zawrócić z trasy, bo szalejący na Bałtyku sztorm uniemożliwił żeglugę. W tym roku Betlejemski Rejs okazał się być pełnym sukcesem i załoga złożona z harcerzy z całej Polski dopłynęła do wszystkich zaplanowanych wcześniej portów. Kolejna edycja Betlejemskiego Rejsu odbędzie się za rok.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz,  w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce.  Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Tegoroczna edycja BŚP odbyła się pod hasłem „Zauważ człowieka”.