Po raz 15. ruszyła organizowana przez instruktorów z Hufca ZHP Zgierz Sztafeta Rowerowa ,,Ogień Niepodległości”.

Tegoroczną Sztafetę rozpoczęło pozostawienie niezapalonego znicza na płycie Kostiuchnowskiej na cmentarzu w Zgierzu. Ostatnim punktem sztafety będzie zapalenie go za pomocą Ognia Niepodległości, który będzie towarzyszył harcerzom przez kolejne dni. Wszystko odbędzie się przy udziale prezydenta miasta, mieszkańców oraz przede wszystkim harcerzy Hufca ZHP Zgierz, organizatorów akcji, oraz ich rodzin.

W tym roku trasa Sztafety uwzględnia miasta takie jak Hrubieszów, Zamość, Ostrowiec Świętokrzyski, Lublin, Puławy, Warszawa. Pojawił się również na trasie Jastków, gdzie Ogień zostanie złożony na cmentarzu legionowym na którym pochowanych jest dwóch zgierskich harcerzy. Empatia wspierających akcję ludzi doprowadziła do poszerzenia trasy i w tym roku zostanie pokonane ponad osiemset kilometrów. Celem sztafety jest Warszawa, gdzie 10 listopada uczestnicy sztafety będą obecni na Capstrzyku Wojskowym organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, a zapoczątkowany przez harcerzy Hufca ZHP Zgierz. To właśnie oni przekażą Ogień na ręce Ministra Obrony Narodowej. Dzień później przy udziale władz państwowych podczas głównych obchodów Święta Niepodległości reprezentacja Sztafety złoży Ogień na płycie grobu Nieznanego Żołnierza.

Zapraszamy na stronę internetową Sztafety oraz do zapoznania się z biuletynem informacyjnym.