Pola Bitwy Grunwaldzkiej, a na nich ponad 1000 harcerzy i harcerek z całej Polski – właśnie w takim klimacie odbył się apel kończący 44 Zlot Grunwaldzki.

Ponad 60 jednostek odznaczonych tytułem Drużyny Grunwaldzkiej oficjalnym rozkazem Naczelnika ZHP to tylko wisienka na torcie minionego tygodnia. Uczestnicy Zlotu przez 7 dni zmagali się z coraz to nowszymi wyzwaniami i rozmaitymi przeszkodami by móc nosić miano Drużyny Grunwaldzkiej.

Podczas gdy uczestnicy wykonywali zadania instruktorzy oraz drużynowi spotkali się na 50  Wielkim Sejmiku Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich, podczas którego zostały zaprezentowane propozycje programowe m.in. „Quo Vadis” oraz wybrano nowe władze.

Tegoroczny Zlot był szczególnie ważny dla Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej, ponieważ podczas jego trwania obchodziła ona swoje 70 urodziny.

Uroczysta Gala Chorągwiana odbyła się w obecności przedstawicieli władz oraz zaprzyjaźnionych instytucji. Był to moment wyróżnienia jednostek oraz instruktorów, którzy szczególnie zasłużyli się swoją pracą w minionym roku harcerskim.

Fotorelację ze Zlotu można obejrzeć na oficjalnej stronie na facebooku.