W dniach 15-17 maja 2015 r. w Załęczu Wielkim odbyła się zbiórka komendantów, skarbników chorągwi i Głównej Kwatery ZHP. Podczas zbiórki komendanci i skarbnicy chorągwi odbyli szkolenie z pozyskiwania środków europejskich i obszaru ekonomii społecznej w kontekście nowej perspektywy finansowej w Unii Europejskiej.

Kwartalnemu spotkaniu przewodniczyła Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica.

Omówione zostały takie tematy, jak sytuacja finansowa Związku –  opłacanie podstawowych składek członkowskich ZHP oraz aktualnych zobowiązań finansowych. Skarbnik ZHP zaprezentował raport dotyczący finansowania struktury ZHP – odbyła się dyskusja dotycząca wniosków płynących z raportu. Na zbiórce omówiono nadchodzącą kampanię zjazdową hufców ZHP, sprawy związane z „Opcją zero”, nową instrukcją HALiZ, plany legislacyjne, raport dotyczący struktury organizacyjnej ZHP. Główna Kwatera ZHP przedstawiła także materiał dotyczący rozdzielenia działalności gospodarczej od wychowawczej oraz harmonogram dalszych działań w tym obszarze.

Przez całe spotkanie trwała aktywna dyskusja także nad innymi sprawami ważnymi dla ZHP.

W niedzielę reprezentacja GK ZHP i komendantów chorągwi ZHP udała się na Mszę Świętą na Jasnej Górze, która kończyła Harcerską Pielgrzymkę na Jasną Górę.