Po 10 dniach intensywnego działania Wędrownicza Watra 2015 została oficjalnie zamknięta. Wypełniony zajęciami programowymi zlot, skupiający w Pólku blisko 600 uczestników z całej Polski, miał za zadanie zmotywować do prężnego działania środowiska wędrownicze w nowym roku harcerskim.

Dokładnie o 5:38, czyli o wschodzie Słońca zakończył się watrowy zlot. Wzorem lat ubiegłych ostatnia warta wyjęła z ogniska polano, które zostanie dołożone do rozpalanej watry w sierpniu 2016 roku. Na ceremonii zamknięcia nie zabrakło Naczelnik ZHP hm. Małgorzaty Sinicy, która w swojej przemowie do uczestników podkreśliła, że przeżyte przez nich na zlocie 86 400 sekund były czasem inspirującym i niepowtarzalnym, a zdobyte umiejętności z pewnością zaprocentują w dalszej pracy harcerskiej.

Na koniec każdej Watry jedna ekipa zostaje wyróżniona tytułem Primus Inter Pares za swój wkład w tworzenie wydarzenia, postawę, chęć do działania, zaangażowanie w przygotowywanie zajęć oraz nietuzinkowe aktywności. W tym roku komenda jednogłośnie zadecydowała, aby tytuł „pierwszego pośród równych” przyznać patrolowi Brzoza z Kalisza.

Wędrownicza Watra 2015 zoskończona – zobacz, jak bawili się uczestnicy