Zapraszamy wszystkich wędrowników ZHP do Torunia, gdzie przez weekend 20 – 22 listopada będziemy mieli okazję zastanowić się nad naszą „wędrówką” oraz jej celem i spróbować zdobyć kolejny szczyt.

Szczyt – cel wędrówki wszystkich wędrowników. Hasło szeroko pojęte – szczyt to wszystko to, czego się boimy, marząc skrycie, by kiedyś wyruszyć na szlak wiodący prosto do najwyższych ideałów – ale i „miejsce”, do którego już zmierzamy. Dlatego też tegoroczny Zlot Wędrowników Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej nosi właśnie nazwę „Szczyt”.

Chcemy zainspirować wędrowników do zdobywania najwyższych, najtrudniejszych szczytów. Chcemy, aby to, co dziś jest nieosiągalne, jutro stało się na wyciągnięcie ręki. Stworzymy klimat, który sprawi, że słowo “niemożliwe” będzie zastępowane słowem “działam”. Podniesiemy rangę wyczynu tak, aby stał się myślą przewodnią nie tylko podczas próby wędrowniczej, ale by był on podstawą do każdego działania.

Podstawą programową “Szczytu” będzie watra wędrownicza, a konkretniej jej symbolika. Trzy płomienie – fundament, na którym zbudowane są wymagania do próby Harcerza Orlego/Harcerki Orlej, zaś trzy polana – do Harcerza Rzeczypospolitej/Harcerki Rzeczypospolitej. Chcemy przez to pokazać, że próby na stopnie wędrownicze wyznaczają naturalny kierunek rozwojowy dla młodzieży w wieku 16-21 lat.

I choć “Szczyt” ma być miejscem spotkania wszystkich wędrowników, czyli młodzieży w wieku 16 – 21 lat, z całej Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP, oczywiście tak jak i rok temu zapraszamy wszystkich chętnych harcerzy ze środowisk spoza naszej Chorągwi w myśl jednej z cech metody harcerskiej – wzajemności oddziaływań. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki do tego, aby wędrownicy mieli szanse się nie tylko poznać, ale i wymienić cennym doświadczenia.

Komenda Zlotu Wędrowników Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej „Szczyt” www.szczyt.eskaut.pl