Start Aktualności Wdrażamy nowe narzędzie – Office 365

Wdrażamy nowe narzędzie – Office 365

Wdrażamy nowe narzędzie – Office 365

Związek Harcerstwa Polskiego rozpoczyna wdrażanie pakietu Microsoft Office 365, z którego korzystać będą mogli bezpłatnie wszyscy członkowie organizacji.

Microsoft Office 365 to zestaw w pełni profesjonalnych narzędzi do współpracy i komunikacji, dostępny w chmurze internetowej. Harcerze otrzymają pakiet usług zawierających pocztę elektroniczną, współdzielone kalendarze, wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje, przestrzeń na dysku wirtualnym oraz dostęp do internetowych wersji aplikacji pakietu biurowego – Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Dzięki zastosowaniu technologii chmury internetowej dostęp do wszystkich funkcji pakietu będzie dostępny z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dodatkowo, dzięki narzędziu SharePoint, zostanie uproszczony obieg dokumentów w naszej organizacji.

Microsoft Office 365 zastąpi i rozszerzy dotychczasową usługę poczty elektronicznej w domenie @zhp.pl dostarczanej władzom naczelnym ZHP, chorągwiom i hufcom. Ta zmiana czeka także instruktorów korzystających z usług @zhp.net.pl (pod postacią Google Apps).

Skąd te zmiany?

Decyzja o zmianach wynikła z kilku niezależnych czynników:

• Wdrożenie Microsoft Office 365 ułatwi elektroniczny obieg dokumentów w naszej organizacji. Jest to bezpośrednia realizacja idei e-ZHP, jednego z kierunków Strategii ZHP na lata 2012-2017.
  • Oferta firmy Google dla organizacji pozarządowych (z której dotychczas korzystaliśmy pod postacią usługi Google Apps) zmieniła się. Chcąc zapewnić naszej organizacji dalsze funkcjonowanie na odpowiednim poziomie, podjęliśmy decyzję o zmianie usługodawcy.

Portal informacyjny

Aby maksymalnie uprościć nadchodzące zmiany, uruchomiliśmy specjalny portal pod adresem www.zhp.pl/office365. Znajdziesz tam szczegółowe informacje oraz bieżące aktualności dotyczące wdrożenia. Zachęcamy do zapoznania się z treścią portalu – pierwsze zmiany już 15 marca 2015!

Pomoc

Na wszelkie pytania i problemy odpowiadają instruktorzy GK ZHP pod adresem mailowym helpdesk@zhp.pl.

logooffice1

logooffice2