Wszystkim instruktorom, drużynowym i przybocznym w wieku 16 , którzy chcą być PRO – serdecznie polecamy warsztaty, na których zajęcia będą prowadzili m. in. współtwórcy Rajdu Grunwaldzkiego. W dniach 10-12 kwietnia 2015 roku spotkajmy się w Warszawie!

Warsztaty są skierowane do drużynowych, przybocznych w wieku co najmniej 16 lat, a także instruktorów, którzy wspierają drużyny i poszukują nowych pól swojej służby.

Tematy zajęć poruszane podczas wydarzenia, to m.in. przywództwo w drużynie, wywieranie wpływu na ludzi, tajniki skutecznej komunikacji, zasady dobrego wystąpienia publicznego, dziedzictwo kulturowe w pracy drużyny, dziedzictwo archeologiczne Polski, a także nagrywanie i montaż filmów prezentujących harcerskie działania.

Warsztaty poprowadzą: hm. Małgorzata Sinica – Naczelnik ZHP, hm. Paweł Chmielewski – Skarbnik ZHP, hm. Justyna Sikorska – członkini Głównej Kwatery ZHP, hm. Grzegorz Całek – redaktor naczelny miesięcznika „Czuwaj”, hm. Sławomir Postek – psycholog, trener, członek Komisji Stopni Instruktorskich Chorągwi Stołecznej, Michał Niepytalski – dziennikarz „Teleexpresu”, phm. Weronika Chrapońska – Projekt „Korba”, hm. Andrzej Sawuła – komendant Hufca Gdańsk-Wrzeszcz-Oliwa, szef zespołu ds. „Opcji zero”, Krzysztof Niepytalski – radca prawny w jednej z warszawskich kancelarii, hm. Maciej Młynarczyk – autor propozycji programowych, a także eksperci Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Jeśli chcesz wziąć udział w warsztatach zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego, do 31 marca. Koszt udziału to 24 złote od osoby, płatne na konto BRE Bank nr 11 1140 1010 0000 5392 2900 1021 Główna Kwatera Związku Harcerstwa Polskiego ul. Konopnickiej 6 00-491 Warszawa (w rubryce „tytuł wpłaty” określenie: Drużyna PRO imię i nazwisko uczestnika)

Organizatorzy zapewniają:
  • wrzątek
  • kawę/herbatę
  • materiały programowe
  • nocleg w warunkach turystycznych
  • ciepły posiłek w sobotę
Ekwipunek uczestnika:
  • śpiwór
  • karimata
  • przybory do spożywania posiłków
  • prowiant na 2 śniadania i 2 kolacje