W sobotę, 14 marca 2015 roku we Wrocławiu, odbędzie się Koncert Galowy V jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Piąta, jubileuszowa edycja przyciągnie zuchy, harcerzy i instruktorów chcących dzielić się swoją muzyczną pasją. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Ekologiczna piosenka turystyczna”. Nie będzie to tylko konkurs, wyrabiający w uczestnikach odwagę, poczucie wartości, lecz także wydarzenie, które uczy zdrowej, sprawiedliwej rywalizacji. Podczas festiwalu uczestnicy wykażą się swoimi talentami, ale także będą mieli okazję do nabycia nowych umiejętności, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni. Głównym celem festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego środowisk harcerskich.

W tegorocznej edycji festiwalu weźmie udział aż 36 zespołów, z terenów Chorągwi Dolnośląskiej, Śląskiej, Krakowskiej i Zachodniopomorskiej. Spośród wszystkich uczestników jury wyłoni zwycięzców w 4 kategoriach: zuchy, harcerze i harcerze starsi, wędrowniczy i instruktorzy oraz soliści.

W czasie trwania festiwalu swoją premierę będzie  film fabularny pt. “Gotowy z nami staniesz” w reż. Jerzego Janickiego z Legnicy.

Festiwal będzie transmitowany w jakości HD “na żywo” w kanale YouTube.