Start Aktualności Skauting dla Nepalu

Skauting dla Nepalu

Skauting dla Nepalu

Najsilniejsze od 1934 roku trzęsienie ziemi spustoszyło Kotlinę Katmandu w Nepalu. Liczba ofiar przekroczyła już 4 000 osób. Dziesiątki tysięcy Nepalczyków zostało poszkodowanych. Pełna skala tej katastrofy nie została jeszcze określona. Trwa akcja ratunkowa.

Skauci z organizacji Nepal Scouts włączają się w pomoc poszkodowanym współobywatelom. Skala katastrofy jest jednak tak ogromna, że potrzebna jest pomoc innych krajów.

W Katmandu są ratownicy z Polskiego Centrum  Pomocy Międzynarodowej. UNICEF jest na miejscu i robi wszystko, aby jak najszybciej dotrzeć z pomocą do poszkodowanych. Przygotowywana jest pierwsza dostawa pomocy humanitarnej, w której znajdą się tabletki do oczyszczania wody, środki higieny osobistej, plandeki i żywność.

Włącz się w Akcję ratunkową UNICEF

Skauci z całego świata włączają się również w akcję pomocy dla Nepalu. Światowa Fundacja Skautowa (World Scout Foundation) rozpoczęła zbieranie środków finansowych, które przeznaczy na wsparcie poszkodowanych w kataklizmie. Pomoc ta będzie udzielana za pośrednictwem Nepal Scouts. Jeżeli chcesz się włączyć w #ScoutAid #Nepal, za pośrednictwem strony World Scout Foundation możesz przekazać darowiznę, w komentarzu pisząc “Nepal Earthquake 2015”.