Bądź z nami na największym ogólnopolskim spotkaniu szkoleniowym dla kadry Związku Harcerstwa Polskiego. W dniach 26-30 sierpnia 2015 roku w Gorzewie spotka się blisko 800 osób, bądź jedną z nich!

Na IV Zlocie Kadry każdy znajdzie szlak dla siebie. Kadra przygotowała aż osiem różnych szlaków dedykowanych osobom pełniącym różne funkcje w ZHP. Dodatkowo na Zlocie będzie działało: Zlotowe przedszkole, podobóz puszczański, salon gier, centrum duchowe.

Granatowy

Szlak dla drużynowych wszystkich grup metodycznych oraz przybocznych pełniących funkcję minimum sześć miesięcy i mających co najmniej 16 lat. Każdy uczestnik, który zgłosi się na ten szlak będzie mógł wzmocnić umiejętności drużynowego-lidera.

Czerwony

Szlak dla instruktorów zajmujących się programowym wspieraniem drużynowych w codziennej pracy. Celem tego szlaku jest przekazanie jego uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu praktycznej, skutecznej i rzeczywistej pracy wspierającej działania drużynowych.

Żółty

Szlak dla aktualnych lub potencjalnych skarbników lub księgowych. Szkolenie dla skarbników i księgowych hufca, obejmujące m.in. kwestie analizowania finansowego, budżetowania, planowania strategicznego, polityki finansowej, nadzoru nad majątkiem oraz pozyskiwania środków.

Czarny

Szlak dla instruktorów pracujących i zamierzających pracować ze specjalnościami. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się jak pracować ze specjalnościami, wezmą udział w kilkugodzinnej grze, która będzie wymagała współpracy wielu specjalności oraz przetestują możliwości kadry specjalnościowej!

Pomarańczowy

Szlak dla pełnoletnich instruktorów, którzy zajmują się współpracą międzynarodową na szczeblu hufca lub zamierzają podjąć się współpracy międzynarodowej. Oferujemy standardowe szkolenie, które po uzupełnieniu o wykonanie jednego zadania pokursowego zostanie uwieńczone otrzymaniem certyfikatu ukończenia kursu hufcowych instruktorów ds. zagranicznych. Pokażemy wam,  jak zorganizowany jest ruch skautowy, jakie panują w nim reguły, gdzie szukać pomysłów rozwijania współpracy zagranicznej i jak je realizować zgodnie z zasadami.

Wrzosowy

Szlak dla  instruktorów w stopniu co najmniej podharcmistrza lub dla osób, które ukończyły kurs podharcmistrzowski. Oferujemy standardowe szkolenie, zakończone certyfikatem ukończenia kursu namiestników lub kierowników referatów (traktowanych jako kursy programowe przy uzyskiwaniu Odznak Kadry Programowej).

Zielony

Szlak dla komendantów hufców i osób przygotowujących się do pełnienia tej funkcji oraz członków komend hufców ds. pracy z kadrą.

Błękitny

Szlak dla harcmistrzów i osób z otwartą próbą harcmistrzowską. Zapraszamy na harcmistrzowską wędrówkę szlakiem intelektualnej przygody. Dołączcie do nas, jeśli chcecie czynnie uczestniczyć w budowaniu wizji harcerstwa. Podczas tegorocznego zlotu zmierzymy się z iście harcmistrzowskimi wyzwaniami – wspólnie wypracujemy wizję stale rozwijanego i stymulującego wychowawczo programu naszej organizacji.

Koszt udziału w Zlocie to 170 zł