W sobotę 24 października w Warszawie spotkało się grono osób zajmujących się programem w chorągwiach oraz w Głównej Kwaterze ZHP.

W ramach rozwijania oferty programowej ZHP dyskutowano o nowych propozycjach takich jak Aktywni Obywatele Świata czy Kierunek Azja ! Ze skautowego Jamboree wędrujemy przez kontynent kontrastów.

Rozmawiano także na temat wdrażania w Związku uchwał Rady Naczelnej ZHP wskazujących problemy wychowawcze, którym musimy sprostać w nadchodzących latach i na które musi znaleźć się odpowiedź. Poruszono również kwestie różnorodności w Polskiej kulturze.

Dużą uwagę przyłożono także do pracy nad dokumentem Zasady Wspierania Programowo – Metodycznego Drużynowych oraz treściami kształcenia programowców w tym konieczności opracowania standardów treści kursów kadry programowej.

Omówiono również bieżące kwestie programowe.