W Pradze trwa spotkanie skautów i przewodniczek organizacji członkowskich WOSM i WAGGGS dotyczące technologii i komunikacji. Tematami rozmów są narodowe brandy skautowych organizacji oraz poziom komunikacji w danym kraju.

Relację z tego wydarzenia znajdziesz na storify.com!

Scout and Guide I/O (Input / Output) to miejsce wymiany doświadczeń dotyczących wykorzystania nowoczesnych technologii w skautingu. Przedstawiciele krajów z Regionu Europejskiego zajmujący się komunikacją i IT, m.in. Portugalii, Francji, Niemiec, Holandii, Słowenii, Austrii i Czech podczas nieformalnych spotkań dzielą się dobrymi praktykami i spostrzeżeniami z ich lokalnego obszaru działalności.

Jedną z ciekawszych propozycji jest nieznana w Polsce prezentacja metodą Pecha Kucha. Polega ona na przedstawieniu 20 slajdów – każdy nie dłużej niż 20 sekund – w czasie 6 minut i 40 sekund. Przedstawiciele holenderskiego skautingu pochwalili się aplikacją na urządzenia mobilne, a Francuzi nowym sposobem aktywizacji skautów wykorzystując hasztagi.

W warsztatach uczestniczy Andrea Demarmels, Przewodniczącu Europejskiego Komitetu Skautowego. Związek Harcerstwa Polskiego reprezentowany jest przez instruktorów Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP Marka Pęczaka i Wojtka Puchacza.