Kończy się rekrutacja na kurs harcmistrzowski Cogito 2016

Dziś upływa termin zgłoszeń na jedyny w swoim rodzaju kurs harcmistrzowski Cogito 2016.

Kurs potrwa cztery miesiące, w trakcie których zapraszamy uczestników do instruktorskiej, harcmistrzowskiej przygody i wyzwania, zbudowanych na idei opartej na trzech podstawach: Tożsamość, Droga, Ślad.

W trakcie kursu będziemy realizować dłuższe zadania, będziemy czytać wartościowe książki i dzielić się opiniami o nich, pisać prace harcmistrzowskie i rozmawiać o istocie harcerstwa. Będziemy pracować indywidulanie i w zastępach. Kurs będzie okazją do spotkania prawdziwych mistrzów, w tym – harcmistrzów. Kurs jest zatem procesem, czasem rozważań, intensywnej pracy i rozwoju dla przyszłych i obecnych harcmistrzów.

Częścią kursu będą trzy weekendowe biwaki:

Biwak I: 22 – 24 stycznia 2016 r.
Biwak II: 11 – 13 marca 2016 r.
Biwak III: 20 – 22 maja 2016 r.

Koszt udziału w biwakach to 360 zł.

Na zgłoszenia czekamy do 27 grudnia 2015 r. Potwierdzenie zakwalifikowania na kurs zostanie przesłane do dnia 3 stycznia 2016 r.

Ankieta zgłoszeniowa wraz z pytaniami rekrutacyjnymi – odpowiedzi będą brane pod uwagę w przypadku zgłoszenia się na tę edycję kursu Cogito większej liczby chętnych, niż będziemy w stanie przyjąć.

Organizatorem kursu jest Centralna Szkoła Instruktorska GK ZHP, a komendę kursu stanowią: hm. Ewa Gąsiorowska, hm. Maciej Grunt, hm. Anna Nowosad, hm. Jakub Wajman, hm. Anna Mazurczak, hm. Anna Frąckowiak.

WSPÓLNIE DLA HARCERSKIEJ MISJI

Twoje wsparcie, nasza siła!

Numer konta do darowizn na rzecz ZHP

CZY WIESZ, ŻE...

„Zawisza Czarny” to flagowy statek ZHP . Żaglowiec uratował część załogi żaglowca Marques, który zatonął w gwałtownym szkwale. Po wzięciu rozbitków na pokład Zawisza, pomimo wysokiego stanu morza i bardzo silnego wiatru, pozostał w rejonie wypadku, poszukując ofiar. Na Bermudach żaglowiec i jego załogę witano jak bohaterów….
Czuwaj! Zauważyłeś coś co można poprawić?
Nasza strona internetowa jest naszym obozowiskiem w wirtualnym świecie, zbieranie feedbacku jest jak zbiórka przy ognisku, gdzie każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami i pomysłami.Jeśli widzisz coś co można poprawić to proszę kliknij ikonkę feedbacku z prawej strony ekranu i prześlij naszemu zespołowi feedback. Pomoże nam to w rozwoju całego serwisu!