Niewiele ponad dwa tygodnie pozostały do zakończenia zgłoszeń na Rajd Grunwaldzki (9-13 lipca 2015 r.) – jedną z największych cyklicznych imprez ZHP, określaną jako terenowe laboratorium nowych form harcerskiej pracy. Jego uczestnicy przez 5 wakacyjnych dni testują pomysły opracowane dla nich przez organizatorów, zyskując w ten sposób mnóstwo inspiracji do własnych działań w ciągu roku i podczas akcji letniej.

Organizatorzy znani są z niekonwencjonalnego i innowacyjnego podejścia. Do jednej z prowadzonych gier typu ARG (Alternate Reality Game) zaangażowali nie tylko lokalną prasę i policję, ale nawet… Teleexpress, który specjalnie na ich użytek przygotował fikcyjny odcinek programu. Na długo zanim w Warszawie powstał pierwszy „escape room”, na Rajdzie Grunwaldzkim prowadzono już gry typu „escape” w zabytkowych budynkach – w dodatku transmitowane na ustawionych na zewnątrz ekranach.

To już ostatnia edycja tej imprezy, jednak jej twórcy zapowiadają, że finał ostatniego Rajdu Grunwaldzkiego będzie jednocześnie początkiem nowej inicjatywy pod kryptonimem „PRO”, która da uczestnikom dużo więcej, niż zwykła impreza harcerska – między innymi dostęp do fachowych szkoleń i wysokiej jakości materiałów repertuarowych.

Więcej informacji na stronie rajdu.