Z Polski przez Europę, Azję Mniejszą, Bliski Wschód, Azję Centralną, Chiny, aż do Japonii! O własnych siłach, wspólnie, dla promocji Polski – kandydata do organizacji  25. Światowego Jamboree w 2023 roku. Dziś, 2 stycznia 2014 roku wyruszyło Rowerowe Jamboree!

Wystartował śmiały projekt podróżniczy – rowerowa sztafeta. Wyprawę zorganizowały: Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundacja Światowe Jamboree.

Ponad siedemdziesięciu uczestników, niemal dwanaście tysięcy kilometrów, siedem miesięcy w drodze – jeden wspólny cel: Yamagouchi w Japonii. Uczestnicy wyprawy połączyli siły, umiejętności i zapał, by na rowerach dotrzeć na 23. Światowe Jamboree Skautowe. Trasa została podzielona na 9 odcinków (każdy liczy od około 750 do 1800 kilometrów). W każdym etapie weźmie udział minimum 8 osób – w tym minimum czwórka pełnoletnich harcerzy wspieranych przez doświadczonych podróżników.

Pierwszy etap nosi nazwę "Rowerowa zawierucha, czyli pierwsze śniegi przejechane". Siedmiu śmiałków dojedzie do granicy ukraińsko-rumuńskiej.

Projekt promuje kandydaturę Polski do organizacji 25. Światowego Jamboree w Polsce w 2023 roku oraz postać Kazimierza Nowaka. Sprawdź jak wygląda I etap za pośrednictwem strony: www.rowerowejamboree.pl lub https://www.facebook.com/RoweroweJamboree

phm. Monika Kubacka

rzecznik prasowy ZHP