Od 3 do 13 listopada w Maskacie (Oman) trwa 18 International Youth Gathering for Cultural Exchange. Jest to międzynarodowe wydarzenie, w którym bierze udział prawie 40 skautów – wędrowników (tylko mężczyzn) w wieku od 18 do 23 lat, głównie przedstawicieli krajów arabskich, m.in. Omanu, Arabii Saudyjskiej czy Kuwejtu. Są wśród nich również reprezentanci Pakistanu, Ugandy, Australii i Polski.

Celem tego wydarzenia jest budowanie międzykulturowego dialogu, wzajemne poznanie kultur krajów uczestniczących w spotkaniu oraz podjęcie dyskusji na temat wyzwań stojących obecnie przed młodymi ludźmi w obliczu coraz bardziej wielokulturowych środowisk lokalnych.

W środę 11 listopada o wschodzie słońca odbył się uroczysty apel z okazji polskiego Święta Niepodległości oraz australijskiego Dnia Pamięci Poległych Żołnierzy.

ZHP reprezentują phm. Adam Rakowski (Chorągiew Łódzka) oraz pwd. Marcin Smukowski (Chorągiew Warmińsko-Mazurska). Udział w tym wydarzeniu bierze również koordynator programu JOTI-JOTA w Europie Wschodniej i sekretarz Globalnej Rady ScoutLink (przy WOSM) hm. Hubert Mika (Chorągiew Stołeczna).