28 marca 2015 r. w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury odbył się III Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” organizowany przez Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica.

Po raz kolejny harcerze pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i organizować wspólnie z ludźmi kultury wspaniałe wydarzenia artystyczne. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 25 podmiotów muzycznych (200 uczestników), a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało profesjonalne jury w którym zasiedli:
Paweł Orkisz – polski poeta i pieśniarz związany z Krakowem. Autor piosenek turystycznych i żeglarskich (m.in. utworu Przechyły).
Tomasz Kordeusz – muzyk, kompozytor, autor tekstów, pieśniarz, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury.
Arkadiusz Szostak – kierownik programowy oraz koordynator Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, wielokrotny reżyser kieleckiego Harcerskiego Festiwalu „Wiatraczek”, juror i organizator Festiwalu „Przy Kominku” oraz członek komendy Chorągwi Kieleckiej ZHP.
Ilona Traczyk – pedagog, z-ca komendantki Hufca ZHP Starachowice ds. programowych, drużynowa drużyny
artystycznej, wielokrotna organizatorka imprez kulturalnych.
Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe, które zakończył koncert Pawła Orkisza z zespołem oraz koncert galowy, na którym wręczono nagrody i statuetki dla najlepszych wykonawców. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

A oto wyniki:

Kategoria do lat 14
1 miejsce zajęła Ania Słomińska z 11 Drużyny Harcerskiej „Czarne Wilki” ze Starachowic
2 miejsce zajęła 115 Drużyna Harcerska „Szarańcza” z Wielkiej Wsi
3 miejsce zajęła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

Kategoria do lat 20
1 miejsce zajęła 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im.K.K.Baczyńskiego ze Starachowic
2 miejsce zajęła 82 Drużyna Harcerska „KUBUŚ” z Lubieni
3 miejsce zajęła 115 Drużyna Harcerska „Pomarańczarnia” z Wielkiej Wsi

Kategoria Open
1 miejsce zajęła „Załoga G” ze Starachowic
2 miejsce zajęła 2 Artystyczna Drużyna Wędrownicza „Khako Czarni” z Uniejowa
3 miejsce zajął zespół „Manofaktura” z Annopola

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały zespoły: zastęp artystyczny „Ogniki” z Kielc, Stare Dobre Harcerstwo ze Starachowic, SENIORNUTKI ze Starachowic oraz Reprezentacja Hufca Ostrowiec za szczególne walory artystyczne.
Nagroda Publiczności powędrowała do zespołu „The Doorsh” z Kielc.

Playlista z występami na Festiwalu

Galeria zdjęć

Organizatorzy chcieliby wyrazić szczególne podziękowania wszystkim tym bez których nie miałby on tak należytej oprawy:

Partner imprezy
Starachowickie Centrum Kultury