Na czym polega dobry „pi ar” w wydaniu skautowym? Czym zaciekawić innych, gdy jednym kliknięciem można znaleźć się po drugiej stronie ulicy, na drugim końcu Polski, czy znacznie dalej, na przykład… w Brunei? Co, a może przede wszystkim j a k mówić, żeby opowiedzieć czym jest harcerstwo? Jeśli takie pytania to Twój chleb powszedni, co powiesz na podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami? Co Ty na to, by podzielić się nimi również ze skautami w odległej Azji?

Wydział Zagraniczny GK ZHP oraz Wydział Komunikacji i Promocji GK ZHP otwierają rekrutację do udziału w międzynarodowym „Workshop on Telling the Scouting Story through the use of Multimedia”, który odbędzie się we wrześniu w Brunei.

Warsztat organizowany jest przez Region Azji i Pacyfiku WOSM oraz brunejską organizację skautową – Persekutuan Pengakap Negara Brunei Darussalam (PPNBD).  „Workshop on Telling the Scouting Story through the use of Multimedia” to kolejny już w tym regionie warsztat poruszający tematykę metod prowadzenia promocji i komunikacji.

Koszty udziału

Zgłaszając się, uczestnik zobowiązuje się do opłacenia: kosztu wpisowego w wysokości 150 USD (w tej cenie wliczone jest wyżywienie, zakwaterowanie (5 nocy), transport lokalny (Brunei), materiały z warsztatów oraz wycieczka edukacyjna), ubezpieczenia oraz dojazdu do lotniska w Warszawie.

Koszt transportu lotniczego do/z Brunei jest finansowany przez Główną Kwaterę ZHP w ramach programu Polska 2023.

Kogo szukamy?

Planowane jest, by delegacja ZHP składała się z dwóch osób – instruktorki i instruktora odpowiedzialnych za promocję i komunikację na poziomie co najmniej chorągwi.

W ramach rekrutacji poszukujemy zatem dwóch osób posiadających bogate doświadczenie i warsztat pracy w obszarze promocji, komunikacji lub PR co najmniej na poziomie chorągwi (szefów lub członków zespołów odpowiedzialnych za ten obszar pracy). Poszukujemy osób, które dobrze czują się zarówno korzystając z nowych mediów (portale społecznościowe, blogi), jak również nie obca im jest praca tradycyjnymi kanałami (np. radio, gazeta).

Miejsce i termin

Wydarzenie będzie miało miejsce w siedzibie władz PPNBD, w Jalan Gadong w Brunei. Warsztat ma miejsce dniach 7–10 września (uczestnicy są proszeni o przybycie na miejsce 6 września, wyjazd 11 września).

Cel warsztatów

  • Wymiana doświadczeń (najlepszych praktyk) w obszarze promocji, komunikacji i PR zarówno w zakresie użycia nowych, jak i tradycyjnych mediów.
  • Wypracowanie sposobów definiowania i komunikowania misji i roli skautingu w społeczeństwie.
  • Ulepszenie kanałów komunikacyjnych pomiędzy poziomem Biura Regionalnego WOSM a narodowymi organizacjami skautowymi Regionu Azja-Pacyfik.
  • Wypracowanie kluczowych komunikatów z zakresu skautowego rzecznictwa (działań komunikacyjnych na rzecz budowani wizerunku skautingu jako wiodącego ruchu młodzieżowego na świecie).
  • Pogłębienie dyskusji na temat możliwości współpracy pomiędzy skautingiem a agendami ONZ.

Wymagania rekrutacyjne

  • wiek – powyżej 18 lat,
  • zaliczona służba instruktorska,
  • dobra znajomość języka angielskiego – na poziomie co najmniej B2 (prowadzący rekrutację zastrzegają ew. drugi etap rekrutacji w postaci rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim),
  • opinia właściwego komendanta,
  • zgoda chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu,
  • doświadczenie w prowadzeniu działań promocyjnych, komunikacyjnych lub PRowych co najmniej na poziomie chorągwi,
  • mile widziane ukończenie PR LABu lub innych form kształcenia związanych z tematyką PR,
  • wykonanie zadania rekrutacyjnego.

Zadanie rekrutacyjne

Przedstaw w dowolnej formie pomysł na podzielenie się wnioskami i wiedzą z warsztatu z innymi instruktorami ZHP pracującymi w obszarze promocji, komunikacji i PR.

Zgłoszenie na warsztaty należy wysłać na adres Rzecznik Prasowej ZHP – hm. Moniki Kubackiej ([email protected]) do 26 lipca do godziny 23.59.

Zgłoszenie musi być kompletne i zawierać:

  • CV (zawierający m.in. informację o poziomie znajomości języka angielskiego oraz pełne dane kontaktowe),
  • list motywacyjny zawierający: powody, dla których kandydat chciałby wziąć udział w warsztatach, wykonane zadanie rekrutacyjne (tj. pomysł na to, jak kandydat zamierza po powrocie podzielić się/upowszechnić zdobytą wiedzę), opis dorobku kandydata w obszarze skautowej komunikacji, promocji lub PR,
  • opinię właściwego komendanta,
  • zgodę chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych do udziału w przedsięwzięciu,
  • skan paszportu.

Uwaga – co do zasady prosimy o przesyłanie kompletnych zgłoszeń w jednym mailu (w szczególności dotyczy to załączanych pism – np. zgody, opinii czy skanu paszportu).  Ze względu jednak na okres wakacyjny dopuszcza się przekazanie opinii właściwego komendanta oraz zgody chorągwianego pełnomocnika ds. zagranicznych w terminie późniejszym.

W załączniku oficjalna informacja o warsztatach w języku angielskim.

APR Workshop on Telling the Scouting Story through the use of Multimedia