Harcerstwo uczy odpowiedzialności, daje dobre wzorce – powiedziała premier Ewa Kopacz na spotkaniu z harcerzami w miejscowości Bałdy na Mazurach.

Premier Ewa Kopacz odwiedziła w piątek 10 lipca stanicę obozową „Bałdy Piec” Warmińskiego Hufca ZHP z Olsztyna.

Pani Premier przypomniała, że w młodości należała do harcerstwa – Jestem instruktorem harcerstwa, mieszkałam w podobnych namiotach, trochę gorszych, jadłam wtedy z menażki, nie mieliśmy takich pięknych stołówek, jak wy w tej chwili – wspominała na wieczornym spotkaniu z młodzieżą.

– Od tego czasu, kiedy mieszkałam w takim namiocie minęło bardzo dużo czasu. Do tej pory mam przyjaźnie, które zrodziły się na tych obozach, do dzisiaj pamiętam kolegów i koleżanki, które spotkałam na tych obozach – mówiła premier.

Ewa Kopacz powiedziała, że na obozach harcerskich nauczyła się wytrwałości i twardego życia. – Dzisiaj pełnię bardzo odpowiedzialną funkcję, odpowiadam za 38 milionów Polaków, za was też, muszę podejmować bardzo trudne decyzje i niekiedy muszę pracować od świtu niemal do północy – zaznaczyła.

Jak dodała, tak jak kiedyś miała satysfakcję z udziału w życiu harcerskim, tak teraz ma satysfakcję, że udaje jej się pracować dla Polski i Polaków. – Wiem, że uczycie się twardego, ale bardzo odpowiedzialnego życia, wiem, że macie dobre wzorce – podkreśliła szefowa rządu.

Wizyta u harcerzy była pierwszym punktem dwudniowej wizyty szefowej rządu w województwie warmińsko-mazurskim; w sobotę premier odwiedzi Giżycko i Nidzicę.

Na stanicy prowadzonej od kilkunastu lat przez harcerzy z Olsztyna obozują drużyny z Ostrołęki (Chorągiew Mazowiecka) oraz młodzież niezrzeszona w ZHP (w ramach programów i działalności prowadzonych przez Chorągiew Warmińsko-Mazurską).

Za Polską Agencją Prasową, fot. KPRM