W dniach 4-7.06.2015 r. 700 harcerzy z całej Polski wzięło udział w 57. Harcerskim Rajdzie Świętokrzyskim. Przez cztery dni uczestnicy na siedmiu różnych trasach poznawali uroki świętokrzyskich szlaków, wypełniali różnorodne zadania i w kręgu braterstwa zawiązywali harcerskie więzi.

Harcerski rajd po raz pięćdziesiąty siódmy zorganizował Hufiec Starachowice z Chorągwi Kieleckiej ZHP. Uczestnicy mieli do wyboru siedem tras, dzięki czemu każda metodyka mogła być reprezentowana na rajdzie.

Po trzydniowym marszu wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się na zlocie w Podzamczu Chęcińskim, na terenie nowoczesnego Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Tam mieli okazję wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach, jak między innymi gra w ludzkie piłkarzyki, wypróbowanie swoich sił w najnowszych grach planszowych oraz zwiedzanie Centrum Nauki.

Najwięcej emocji rokrocznie budzi Festiwal Rajdowy. W tym roku odbył się on na rynku w Chęcinach. Na profesjonalnej scenie zaprezentowała się każda z tras. Gwiazdą był zespół Dom o Zielonych Progach. Rajd zakończył się niedzielnym apelem, gdzie poznaliśmy tegorocznych zwycięzców w rajdowych konkurencjach. Uczestników, którzy chcą powrócić do 57. Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, a także wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją imprezy zapraszamy na stronę.