PR LAB Chorzów już za nami, ale cudowne wspomnienia, nowe przyjaźnie oraz mnóstwo nowych pomysłów na pewno zostanie z nami na dłużej. A jak wyglądały te trzy intensywne dni?

Wystartowaliśmy w piątek, 9.01.2015 roku w Hotelu Skaut Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie i od razu rozpoczęły się harce i zabawy. Na dobry początek poznaliśmy się trochę w trakcie zabaw integracyjnych, by następnie przejść do prelekcji przygotowanych przez naszych gości. Prezentacje dotyczyły, m.in. marki, promocji czy wizerunku. Na zakończenie dnia czekała nas niespodzianka w postaci nocnego przejazdu „eL-ką”, czyli kolejką linową, podczas tej wycieczki uczestnicy mieli możliwość zobaczenia Parku Śląskiego w zimowej aurze.

Sobota od samego rana była bardzo intensywna. Czekały nas trzy bloki warsztatowe, a także kolejna niespodzianka. W trakcie tych bloków każdy uczestnik miał możliwość udziału w trzech, wybranych przez siebie zajęciach. Do wyboru były warsztaty z fotografii, video, grafiki, mediów społecznościowych oraz budowy komunikatów. Wszystkie zajęcia były niezwykle ciekawe oraz inspirujące, a także zaowocowały nowymi pomysłami na przyszłość.

Po ciężkiej pracy wszyscy zdecydowanie zasłużyli na niespodziankę, a tą był koncert [harcerzy]n . Wszyscy obecni szaleli przy dźwiękach piosenek harcerskich, a także „walczyli” o nagrody od zespołu w postaci koszulek oraz płyt. Pomyśleć by można, że niedziela była już bardziej leniwa – nic bardziej mylnego. Zaraz po śniadaniu czekało nas zadanie podsumowujące, w trakcie którego uczestnicy, w mniejszych grupach, opracowywali pomysły na promocję oraz różne zmiany wizerunku w ZHP, które następnie przedstawiali swoim „klientom”.

Całość imprezy zakończyliśmy rozdaniem dyplomów, podziękowań oraz tradycyjną harcerską iskierką.

To była kolejna edycja PR LAB w Polsce i pierwsza na Śląsku, ale jedno jest pewne, zostanie w naszej pamięci na długo. Wszyscy wyjechali do swoich domów z ogromnymi uśmiechami na ustach, a także z obietnicą dalszej współpracy i kolejnych spotkań.

pwd. Patrycja Bieniek
komendantka warsztatów PR LAB Chorzów