„Nowoczesność” stawia przed nami wysoko poprzeczkę. Nieuniknionym jest stałe komunikowanie o działaniach ZHP w świecie Internetu. By ten przekaz emitować sprawnie i bez zakłóceń potrzebne są osoby, które świetnie władają nie tylko piórem ale także obrazem. Właśnie dla nich przygotowaliśmy pakiet szkoleń PR LAB. Poziom wyżej, a pierwsze warsztaty odbyły się z fotografii w Gdańsku, 6-8 listopada.

Ośmiu uczestników z różnych stron Polski spotkało się w gdańskim Pałacu Młodzieży, by pod okiem Piotra Rodzocha, Sebastiana Godziszewskiego i Macieja Kołka zgłębiać tajniki profesjonalnej fotografii i jej zastosowania w relacjonowaniu wydarzeń. Ich naturalnym środowiskiem do zdobywania doświadczenia był Rajd Śladami Przeszłości Gdańska, który po raz 28 organizowali harcerze z Hufca ZHP Gdańsk-Śródmieście.

Zakres warsztatów był szeroki i obejmował tematy: komunikacji obrazem, zasad pozycjonowania marki ZHP w fotografii, teorii fotografii, budowy aparatu fotograficznego, fotografii reportażowej, fotografii studyjnej (pracy z lampą błyskową, pracy z modelem), obróbki zdjęć w programie Adobe Lightroom, praw autorskich i ochrony wizerunku.

Niebawem kolejne warsztaty – tym razem w Krakowie. 27-29 listopada odbędzie się szkolenie z zakresu produkcji video (relacjonowanie wydarzeń, nagrywanie wywiadów, video promocja, animacja poklatkowa). Uczestnicy poznają podstawy montażu i postprodukcji. Natomiast 15-17 stycznia 2016 r. spotkamy się w Warszawie z uczestnikami warsztatów z grafiki komputerowej.

Projekt PR LAB. Poziom wyżej to inwestycja w członków ZHP, którzy ukończyli 16 rok życia, są pasjonatami fotografii/video/grafiki i chcą swoimi umiejętnościami wspierać działalność Związku Harcerstwa Polskiego. Organizatorem warsztatów PR LAB. Poziom wyżej jest Wydziału Komunikacji i Promocji GK ZHP. Aktualności i relacje z warsztatów można śledzić na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/409095135951586/