W dniach 9 -11 października 2015 odbyła się Pielgrzymka organizacji harcerskich do KL Dachau w Niemczech, miejsca uwięzienia i śmierci bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego „Druha Wicka”, Patrona harcerstwa polskiego.

W Pielgrzymce zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” z okazji 70 rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau i męczeńskiej śmierci druha Frelichowskiego udział wzięli polscy skauci i harcerze z Hufca ZHP Toruń,, ZHR, SHK Zawisza FSE, ZHP poza granicami Kraju, oraz polskich organizacji harcerskich z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Anglii, Francji i Niemiec.

W czasie pielgrzymki odwiedzono miejsca poświęcone ofiarom KL Dachau takie jak Kaplica Śmiertelnego Lęku. Uczestnicy zwiedzili także Drogę Więźnia w Muzeum KL Dachau.

W czasie Pielgrzymki odsłonięto tablicę upamiętniającą błogosławionego druha Frelichowskiego. W uroczystościach brały udział władze konsularne RP w Monachium, przedstawiciel więźniów Dachau, przedstawiciele Wspólnoty Polskiej, Polonii Zagranicznej oraz liczne grono harcerek i harcerzy z Polski oraz z zagranicy. Wartę honorową przy tablicy w czasie odsłonięcia pełnili: Naczelny Kapelan ZHP Ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC  i Naczelny Kapelan ZHR ks. hm. Robert Mogiełka.