Grupa czterdziestu parlamentarzystów zdobyła szczyt Kilimandżaro – wśród nich hm. Bożena Kamińska. Wyprawa to część akcji charytatywnej, której celem było zebranie pieniędzy dla dzieci chorujących na nowotwór i będących w śpiączce.

Wyprawa trwała od 22 stycznia do 3 lutego 2015 roku. Nad stroną organizacyjną i bezpieczeństwem uczestników czuwał himalaista Tomasz Kobielski. Uczestnicy sami opłacili koszty związane z wyprawą. Parlamentarzyści przygotowywali się do wyprawy od września 2014 roku. W ramach przygotowań – pod okiem Tomasza Kobielskiego – zdobyli Śnieżkę oraz Babią Górę.

Członkowie wyprawy chcieli w ten sposób nakłonić innych do pomocy chorym dzieciom. Podczas wyprawy odwiedzili wioskę Masajów i przekazali upominki dzieciom w szkole.

Hm. Bożena Kamińska jest instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego, przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Harcerstwa.