Odszedł na wieczną wartę druh hm. Waldemar Kowalczyk

Olga Junkuszew
11/08/2022
~ 1 min czytania

Z przykrością informujemy, że 5 sierpnia na wieczną wartę odszedł hm. Waldemar Kowalczyk – wieloletni komendant Chorągwi Stołecznej ZHP.

Harcmistrz Waldemar Kowalczyk podczas swojej harcerskiej drogi był drużynowym 37 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Szmaragdowa”, komendantem Hufca Warszawa Praga-Południe i kierownikiem wydziału sportu i turystyki Chorągwi Stołecznej.

Był szefem Ośrodka Wypoczynkowego Szkoła Instruktorów Harcerskich w Starej Dąbrowie. W latach 1991–1993 był członkiem Sądu Harcerskiego Chorągwi Stołecznej, a później – członkiem Rady Naczelnej ZHP. Od 15 maja 1993 r. przez 19 lat pełnił funkcję komendanta Chorągwi Stołecznej. Od 2012 roku był Przewodniczącym Towarzystwa Skautowego „SZMARAGDOWA”. Był także wieloletnim członkiem Prezydium Branżowej Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji.

Pogrzeb hm. Waldemara Kowalczyka odbędzie się 12 sierpnia 2022 r. Msza rozpocznie się w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polskich Męczenników, przy Alei Stanów Zjednoczonych 55 o godzinie 11:00.