Start Aktualności Nieprzetarty Szlak ze statuetką “Super Lodołamacza”

Nieprzetarty Szlak ze statuetką “Super Lodołamacza”

fot. materiały organizatora konkursu
Nieprzetarty Szlak ze statuetką “Super Lodołamacza”

29 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie wręczone zostały statuetki Lodołamaczy. To nagrody dla pracodawców wrażliwych społecznie, czyli tych, którzy tworzą godne warunki pracy dla osób z niepełnosprawnością. Wśród laureatów znalazły się drużyny “Nieprzetartego Szlaku”.

Drużyny ZHP „Nieprzetarty Szlak” znalazły się wśród laureatów X edycji konkursu „Lodołamacze”. Uhonorowano też firmy i instytucje, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Statuetkę “Super Lodołamacza” z rąk Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy odebrała Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica oraz reprezentanci drużyn “Nieprzetartego Szlaku”.

Związek Harcerstwa Polskiego otrzymał nagrodę za działalność gromad zuchowych i drużyn harcerskich „Nieprzetarty Szlak”. Jak wyjaśniono, włączają one do społeczności harcerskiej dzieci i młodzież wyłączoną z normalnego życia w społeczeństwie, izolowaną przez swe deficyty czy trudności z dostosowaniem do norm społecznych.

“Lodołamacze” to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.